/ Erekcja

Jak zachować zdrowie męskie

Dbanie o męskie zdrowie przyszłego mężczyzny zaczyna się od momentu, gdy kobieta dowiaduje się, że będzie miała chłopca. W tej kwestii wielka odpowiedzialność spoczywa na ojcu, który w miarę dorastania syna musi uczyć go nie tylko zasad higieny narządów płciowych, ale także relacji z kobietami.

To od ojca nastolatek powinien dowiedzieć się o środkach ostrożności i ryzyku zarażenia się infekcjami przenoszonymi drogą płciową.

Ale aby nauczyć syna, sam ojciec musi mieć informacje o zdrowiu mężczyzn, które bada urologia.

Trochę smutnych statystyk:

  • średnia długość życia mężczyzn jest o 12-15 lat krótsza niż kobiet;
  • 50% mężczyzn powyżej 40 roku życia ma patologię układu moczowo-płciowego. Problemy niezdiagnozowane na czas mogą prowadzić do utraty potencji, bezpłodności lub chorób nowotworowych.

Dlaczego tak się dzieje? Wśród wielu powodów są trzy główne:

  • niewłaściwie leczone choroby przenoszone drogą płciową;
  • niewłaściwy tryb życia (brak aktywności fizycznej, nieracjonalne odżywianie, stres, niewłaściwy tryb pracy i odpoczynku, alkohol, palenie tytoniu, złe środowisko ekologiczne);
  • brak badań profilaktycznych u urologa.

Do najczęstszych męskich patologii urologicznych należą: zapalenie gruczołu krokowego; gruczolak prostaty; impotencja.

Częstość występowania zapalenia gruczołu krokowego łączy się w następującą formułę: po trzydziestym, czterdziestym, pięćdziesiątym i sześćdziesiątym roku życia chorobę rozpoznaje się u 30, 40, 50 i 60% mężczyzn. Gruczolak prostaty notowany jest głównie u mężczyzn po 50 roku życia. Impotencja zaczęła pojawiać się nawet u 25-latków. Wszystko to sprawia, że ​​mężczyźni zwracają większą uwagę na pojawienie się nawet drobnych objawów i natychmiast zwracają się o pomoc medyczną do urologa.

Urolog bada pacjenta, wykonuje masaż diagnostyczny prostaty (w razie potrzeby), przepisuje USG narządów miednicy, USG gruczołu krokowego, badania laboratoryjne. Na podstawie wyników badania ustala się diagnozę i opracowuje taktykę leczenia.

Objawy chorób urologicznych u mężczyzn

W zależności od etiologii choroby i jej przebiegu obraz kliniczny może być różny, ale istnieją pewne typowe objawy:

  • bolesne, częste, trudne oddawanie moczu i bezproduktywne pragnienie oddania moczu;
  • zmniejszona funkcja seksualna;
  • ból w okolicy narządów płciowych, krocze, swędzenie cewki moczowej;
  • wydzielina z cewki moczowej o różnym charakterze;
  • niepłodność męska.

Pacjent może zauważyć tylko pojedyncze objawy choroby lub mogą one być całkowicie nieobecne. Przez długi czas proces patologiczny jest ukryty i jest to najgroźniejszy stan.

Kiedy problem staje się widoczny, leczenie jest bardzo trudne.

Dlatego doświadczeni urolodzy oferują szereg programów, które pozwolą na szybkie wykrycie lub nawet zapobieganie rozwojowi choroby. Oferty te są w różnych segmentach cenowych (w zależności od ilości usług), ale zawsze zawierają badanie urologa.

Zazwyczaj takie programy oferowane są mężczyznom po 40 roku życia, ale ci przedstawiciele silniejszej płci, którzy od młodości odwiedzają urologa raz w roku i postępują zgodnie z jego zaleceniami, postępują słusznie. W końcu to w młodym wieku mężczyźni popełniają te błędy, za które w przyszłości będą musieli słono zapłacić.

 

Redakcja poleca:

Menu